Bluza FOX 180 Race – Średnio-wysoka klasa!

Przejdźmy może do konkretów, ponieważ firmy FOX nie muszę raczej nikomu przedstawiać i każdy doskonale zna jej ofertę, więc bluzy pewnie również nie będą dla was nowością. Chciałbym jednak zająć modelem FOX 180 Race, dzięki której jazda crossem będzie o wiele przyjemniejsza.

Po co stosować bluzę crossowy? W terenie nie potrzebujemy wielu protektorów, które będą chronić nas przed utratą naskórka w sytuacji spotkania się ciała z podłożem. Potrzebujemy jednak pancerza, który będzie ochraniał nas przed złamaniami, zwichnięciami i obiciami. Dodatkowo jazda crossem w terenie jest tak dynamicznym sportem, że nie możemy ograniczać swoich ruchów przez żadną kurtkę motocyklową, więc bluza motocyklowa będzie najlepszym możliwym wyborem.

Informacje o bluzie – czy to dobry wybór?

Pytamy się o takiego giganta jak FOX, to tak jakbyśmy pytali czy najnowszy model czołowego producenta sprzętu elektronicznego na świecie jest dobry. Jest to firma, która zwyczajnie nie wypuściła by na rynek produktu o niskiej jakości – w końcu są sponsorami wielu profesjonalnych bikerów.

Materiał który został wykorzystany, to bardzo przewiewny poliester, jest on również elastyczny, więc nie musimy się obawiać o żadne problemy w sytuacjach ekstremalnych, że cokolwiek będzie nas ograniczać w czasie jazdy. Jest on również bardzo chłonny, dzięki czemu będzie osuszał pot z naszej skóry. Samo czyszczenie nie powinno sprawiać problemów, ponieważ takie bluzy z powodzeniem można prać w pralce, wystarczy jedynie stosować się do zaleceń producenta.

Co oznacza, że bluza posiada fason R.A.P?

Może od razu powiedzmy sobie co oznacza ten skrót – jest to Rider Attack Position, czyli dostosowanie do agresywnej jazdy. Jak wiadomo bluza powinna być wciągnięta w spodnie, a jazda na crossie, będzie często wymagać od nas bardzo pochylonej pozycji, przez co równy krój, spowodowałoby wyciąganie się bluzy ze spodni z tyłu, więc jest ona zwyczajnie w tym miejscu dłuższa! Niby nic nie znaczący element, a jednak jest on tak ważny.

Mankiet i kołnierz posiada obszycie z dużo delikatniejszego materiału, dzięki któremu motocyklista nie musi martwić się o żadne otarcia podczas długich treningów i zawodów, na których będzie ubrany w swój strój nawet przez kilkanaście godzin.

Jeśli chodzi o jakiekolwiek reklamacje w stosunku do sprzętu, nie musimy się martwić, że bluza po jednym sezonie normalnego użytkowania, będzie od razu do wyrzucenia, ponieważ FOX udziela na swoje produkty dwuletniej gwarancji i po zarejestrowaniu się na stronie producenta, istnieje możliwość przedłużenia jej DARMOWO, do 5 lat. Jedynym wymogiem musi być odpowiedni sklep motocyklowy w którym kupimy swój produkt, gdyż musi być on rekomendowany przez samego producenta. Spokojnie, to nic trudnego, ponieważ większość profesjonalnych placówek w Polsce, należy do tej promocji. W ten sposób FOX, udowadnia swoim klientom, że stawia na jakość i jest pewny swoich produktów i ich wytrzymałości.

Warto powiedzieć kilka słów na temat ceny, ponieważ jest to niesamowicie interesuje aspekt. Po pierwsze, jeśli wybierzmy kolorystykę z roku 2018 – a ta kolekcja jest już dostępna, to będziemy musieli zapłacić 169 złotych. Jeśli wolimy zaoszczędzić 40 złotych, nie rezygnując z tak dobrego modelu jak FOX 180 Race, wystarczy kupić inną kolorystykę i niewiele różniącą się grafikę. Otrzymamy dokładnie ten sam produkt, jednak w mniej chwytliwym wyglądzie.

Swoją drogą, w takiej bluzie nie wstydzę się nawet chodzić po mieście, jak zsiadam ze swojego jednośladu i muszę iść do sklepu – wygląda naprawdę super!