Kurtki cross/enduro – po co to komu?

Kurtka na cross – czy można było słyszeć o czymś bardziej abstrakcyjnym? Jeśli już rozmawiam na ten temat ze swoimi kolegami, bardzo często spotykam się właśnie z takimi opiniami i tak bardzo się z nimi nie zgadzam! Oczywiście uważam, że nie ma sensu się kłócić z takimi osobami, ponieważ są to zazwyczaj ignoranci, którzy zwyczajnie nie jeździli nigdy po naprawdę ciężkim terenie w bardzo trudnych warunkach.

A czemu nie bluza?

Owszem, w większości przypadków, możemy spotkać takich bikerów, którzy posiadają bluzy motocyklowe (swoją drogą rozwodziłam się na temat FOX 180 Race, we wcześniejszym artykule). Są elastyczne, wygodne i bardzo przewiewne, a przede wszystkim, są naprawdę tanie! A co w sytuacji, gdy musimy jeszcze motocyklem dojechać do naszej trasy, rozgrzać się, a dzień jest naprawdę chłodny i wietrzny? Czy mamy zabrać kilka bluz? Przecież to jest dopiero absurdalne rozwiązanie!

Tutaj wchodzi znowu FOX!

Świetnym przykładem takiej kurtki są dwa modele Legion Brace i Legion Jacket – który z nich jest lepszy? Z pewnością droższy jest Brace, ale jakie są różnice.

FOX Legion Brace, z pewnością posiada inne przeznaczenie, ponieważ jest droższa i wykonana została z innego materiału. Jest to CORDURY, czyli coś zupełnie nowego, czego nie spotkaliśmy jeszcze u wielu innych producentów. Otwory wentylacyjne są na suwak i znajdują się w klatce piersiowej, dość przydatna informacja, lecz odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w jakikolwiek sposób jest to wystarczające rozwiązanie? W mojej opinii jedynie sprawdzi się w naprawdę ciężkich warunkach atmosferycznych i przy bardzo niskich temperaturach. Dodatkowym i ciekawym elementem, są wzmocnienia z materiału w newralgicznych miejscach, które mają zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Niby nazwa podobna, ponieważ Legion Jacket brzmi bliźniaczo i jest tylko stówkę tańsza, jednak już będzie służyć nam zupełnie inaczej, ponieważ warto wspomnieć o tym, że przede wszystkim ma odpinane rękawy! Dokładnie tak, w ciągu kilku sekund, możemy zrobić ze swojej kurtki kamizelkę i jeszcze wygodniej śmigać po swoich bezdrożach. Materiał z którego jest wykonana do Poliester 600D i może nie jest tak zaawansowany, lecz jest niesamowicie wygodny i chłonny, więc wentylacja będzie działać dokładnie tak jak powinna.

Naturalnie są to kurtki, które nie będą posiadały żadnych protektorów, gdyż powinniśmy zakupić sobie odpowiedniego żółwia, lub jak kto woli mówić inaczej pancerz. Mam nadzieje, że przybliżyłem wam nieco ten temat i sami teraz zastanowicie się nad tym, czy może warto kupić sobie taką kurtkę? Ja już wybrałem!