Spodnie FOX 180 Imperial, czyli profesjonalnie i tanio

Spodnie na cross, są niemal tak samo potrzebne ja górna część naszego wyposażenia. Nie ma więc nic dziwnego, że większość z nas przykuwa taką uwagę, by kompletować cały zestaw z tym samym oznaczeniem. Opisałem wcześniej bluzę FOX 180 Race (dokładnie w artykule tutaj), a teraz nadszedł czas na spodnie FOX 180 Imperial. Wiele osób zaciekawi pewnie, czemu nie opiszę w takim razie spodni o takim samym oznaczeniu jak bluzę. Powód jest prosty – różnice są naprawdę minimalne, natomiast cena jest o wiele bardziej przystępna dla każdego z nas.

Po pierwsze, otrzymujemy model spodni z poliestru, który jest doskonałym materiałem do uprawiania dynamicznych sportów motorowych, ponieważ tarcie po asfalcie nie jest i tak nam groźne, a skóra mogłaby krępować nasze ruchu. Jest to materiał, który doskonale odprowadza pot z naszego organizmu i przede wszystkim jest przewiewny, więc nie musimy się obawiać o wentylację w czasie jazdy – o samej elastyczności poliestru nie muszę chyba mówić, każdy z nas miał klasyczne dresy w domu.

Jest to model, który został wyposażony w dodatkowe modele w miejscach newralgicznych, czyli na kolanach, pośladkach i w kroku, z pewnością wpłynie to na komfort jazdy i bezpieczeństwo, ponieważ będziemy czuli się o wiele spokojniejsi podczas prowadzenie swojego jednośladu. Dodatkowo otrzymujemy skórzane panele na kolanach, czyli w miejscu które jednak jest najbardziej narażone na jakiekolwiek otarcia. Sama skóra jest jednak bardzo elastyczna, więc nie będzie w żadnym wypadku krępować ruchów naszego ciała i tym samym stwarzać zagrożenie.

Oczywiście krój spodni, dopasowany jest do agresywnej jazdy i został stworzony w systemie R.A.P, o którym również pisaliśmy przy okazji artykułu na temat bluz FOX 180 Race. Ze swoich spodni, jestem niesamowicie zadowolony i śmiało mogę polecić je wszystkim pasjonatom, którzy szukają czegoś podobnego na swoje treningi, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich atrakcyjną cenę, plasującą się poniżej 500 złotych i dostępność we wszystkich dobrych sklepach motocyklowych.